Çekerek Irmağı’nda rafting parkuru için çalışmalar devam ediyor.

Çekerek Irmağı'nda rafting hazırlığı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’ın destekleriyle Çekerek’te Türkiye ve Avrupa şampiyonalarının yapılabileceği rafting parkuru ve su sporları projesiyle ilgili çalışmalar devam ediyor.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yakından takip ettiği ve yapılmasına öncülük rafting alanındaki çalışmaları inceledi.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, alandaki çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı.
Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’a alanla ilgili sunum yaptı.
Federasyon Başkanı Yardımcı, Çekerek Irmağı’nın rafting için yeni parkur sahası olarak belirlendiğini hatırlattı.
Çalışmalarda emeği geçen kurum ve kişilere teşekkür eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, bu alanda Türkiye Şampiyonası’nın yapılacağını ifade etti.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, rafting için gelen yarışmacıların Çekerek’teki Lavanta Adası hazır olduğunda hem yarışıp hem de görsel şölen yaşamasını istediklerine dikkat çekti.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “Karavan park, çadır kamp alanı, çocuk oyun alanı, masal parkı, bisiklet yürüyüş yolları ve bir eğitim merkezi.
Bölgedeki gençleri, su sporlarıyla ilgilenecek arkadaşları da ayrıca cezbedecek, ayrı bir aktivite imkanı sunacak. Rafting aslında daha farklı değerlendiriliyor ama bölge insanı açısından federasyonumuz halkın sporu haline, erişilebilir hale getiriyor. Gelenlere inşallah daha güzel, eğlenebilecekleri ve tekrar dönmek isteyecekleri alanı hep beraber oluşturmuş oluruz” dedi.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir