Yozgat’ın Kadışehri İlçesi Yavuhasan köyünde ikamet eden 16 yaşındaki Taner Yüksel, Afat Ekipleri ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı İz Sürme Timi ve İstihbarat Ekipleri müşterek aramasıyla bulundu.
Yozgat İli Kadışehri İlçesi Yavuhasan köyünde ikamet eden 16 yaşındaki Taner Yüksel, 9 Temmuz 2021 günü saat 23.00 sıralarında arkadaşları ile birlikte köyün dağlık bölgesine, kayıp olan 1 adet büyük baş hayvanı aramaya gittikleri esnada arkadaşlarından ayrıldıktan sonra kayboldu. Havanın karanlık olması sebebiyle dönüş yolunu bulamayan Taner Yüksel’i, Çekerek Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Afat Ekipleri ve İl Jandarma K.Lığı’na bağlı İz Sürme Timi ve İstihbarat Ekipleri müşterek olarak aramaya başladı. Yapılan arama faaliyeti sonucunda kayıp çocuk 10 Temmuz 2021 günü saat 10.00 sıralarındaTokat İli Zile İlçesi sınır bölgesine yakın mevkide dere içerisinde bulunarak ailesine teslim edildi. Olay sonrasında 3 Şahsın Kadışehri Devlet Hastanesi Acil Bölümünde yapılan muayenesinin ardından taburcu edilirken, herhangi bir yaralanma olmadığı görüldü.
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı tarafından hazırlanan çanta katılımcılara dağıtıldı, çalışan kadınların akıllı telefonlarına KADES uygulaması yüklendi.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir