TCDD Yolcu Daire Başkanlığı tarafından, Sivas Bölge Müdürlüğüne Yüksek Hızlı Tren seferleri ile ilgili bir yazı gönderildi.
Gönderilen yazıda 4 Eylül Cumartesi günü Sivas’tan Ankara’ya 2 gidiş, 2 de geliş olmak üzere YHT tren planlaması yapıldığı bildirildi.
Yüksek Hızlı Tren seferlerinin başlayacağı tarihi ve sefer saatlerinin açıkladığı yazıda, “Trenlerin teşkilatı 1 adet CAF YHT seti olacak. Kırıkkale ve Yozgat’ta 2’şer dakika ara istasyon duruşu verilecektir. Yolculu işletimden öncede 5 gün deneme sürüşü yapılması planlanmıştır. Buna göre trenlerin hazırlanarak 30 Ağustos 2021 tarihinde itibaren sefere konulması hususunda gereğini arz ederiz” ifadelerine yer verildi.
Akabinde Gençlik Merkezi ve Kütüphanemizde ki gençlerimizi, hastanemizde tedavi gören hastalarımızı ve esnaflarımızı ziyaret ederek yapımı devam etmekte olan Biyogaz Tesisi, Atık Su Arıtma Tesisi, Millet Bahçesi Şantiyelerini yerinde inceledik.
Baraj havzasında dikimlerini gerçekleştirmiş olduğumuz ürünlerin hasadını yaparak, Yöresel Ürünler Üretim Merkezimizde Hanım kardeşlerimizin üretimlerine başlamış oldukları ürünleri inceledik. Sayın vekilimize nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir